ТРАОРНА И ТАЖНА АТМОСФЕРА КАЈ ОПОЗИЦИЈАТА: СДСМ сеуште не верува, соросоидите со апокалиптични изјави!

Поврзано

ИЗБОРИ НА ЕСЕН: ДУИ се за избори кои би се одржале во редовен термин на есен

Избори или на 5-ти јули или редовен термин на есен, дециден е во ова Бујар Османи кој вечерва во...

ДАЛИ НЕКОЈ Е НАД ЗАКОНИТЕ : Рашковски и во Струмица повторно без маска на лицето!

Анонимни читатели денеска ни испратија неколку фотографии на кои се гледа дека генералниот секретар на владата Драги Рашковски е...

ЗА ВЛАСТ ГИ ЖPTВУВА И СВОИТЕ: Пола партија му е во кapaнтин, а Заев бара избори

Заев го спасувал Мијалков за случајот ,,Империја" на СЈО, за да гласаат пратениците за промена на името Факти на денот: 1.Заев...

Голема разочараност и тага во редовите на СДСМ по победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД, особено по еуфоричната атмосфера која ја креваа, дека Хилари е идниот претседател на САД и го исмејуваа Трамп како некомпетентен и недоветен.

sdsm-stab-3-Custom-520x316 ИНФОМАСК

-Waiting for the new US President . Hillary for America! Напиша и утна Стефан Богоев на својот Фејсбук профил, во Септември годинава, откако беше пратен од страна на СДСМ на помош во кампањата на Хилари.

bogoev-hilari-640x742
bogoev-s
Зоран Заев, во своето вчерашно интервју, црвсто застаана зад губитникот Хилари.

На прашањето дали може да даде прогноза за изброите во Америка, Заев рече дека се надева за Демократите.

Велат надежта последна умира, па така и за Лидија Димова од СДСМ, која до последен момент навиваше за Хилари Клинтон.
lidija-dimova
По долгата непроспиена ноќ, перјаниците на Сорос, меѓу кои Борјан Јовановски почнаа со тага да пишуваат за поразот на Хилари на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер.

-По 9/11 на Америка и се случува 11/9 и Game over… Доналд Трамп е претседател на САД, беа пораките на Јовановски по долгата непроспиена ноќ.

borjan-na-tviter

borjan
На рапорт за да ги одработат парите на Сорос се јавија и Бранко Героски и Бранко Тричковски.

gero

joci

trickovski
Ваквата разочараност во редовите на СДСМ е очекувана, ако се земе во предвид, дека Џорџ Сорос нивниот главен финансиер беше и главен финансиер на Хилари Клинтон, дотолку повеќе стравот во редовите на опозицијата е голем поради сериозните закани на Трамп до Сорос, дека ќе го прочешла неговото финансиско работење, а со тоа би моежеле да секнат сите финансии до нивната Сорос Македонија, организација која ги финансира активностите на СДСМ и Шарената револуција.

Инаку во целиот изминат период додека траеше предизборната трка во САД, активистите на СДСМ и Сорос на социјалните мрежи го исмеваа Трамп и даваа жестока подршка за Хилари Клинтон.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести