ТРАОРНА И ТАЖНА АТМОСФЕРА КАЈ ОПОЗИЦИЈАТА: СДСМ сеуште не верува, соросоидите со апокалиптични изјави!

  • November 9, 2016

Голема разочараност и тага во редовите на СДСМ по победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД, особено по еуфоричната атмосфера која ја креваа, дека Хилари е идниот претседател на САД и го исмејуваа Трамп како некомпетентен и недоветен.

sdsm-stab-3-Custom-520x316 ИНФОМАСК

-Waiting for the new US President . Hillary for America! Напиша и утна Стефан Богоев на својот Фејсбук профил, во Септември годинава, откако беше пратен од страна на СДСМ на помош во кампањата на Хилари.

bogoev-hilari-640x742
bogoev-s
Зоран Заев, во своето вчерашно интервју, црвсто застаана зад губитникот Хилари.

На прашањето дали може да даде прогноза за изброите во Америка, Заев рече дека се надева за Демократите.

Велат надежта последна умира, па така и за Лидија Димова од СДСМ, која до последен момент навиваше за Хилари Клинтон.
lidija-dimova
По долгата непроспиена ноќ, перјаниците на Сорос, меѓу кои Борјан Јовановски почнаа со тага да пишуваат за поразот на Хилари на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер.

-По 9/11 на Америка и се случува 11/9 и Game over… Доналд Трамп е претседател на САД, беа пораките на Јовановски по долгата непроспиена ноќ.

borjan-na-tviter

borjan
На рапорт за да ги одработат парите на Сорос се јавија и Бранко Героски и Бранко Тричковски.

gero

joci

trickovski
Ваквата разочараност во редовите на СДСМ е очекувана, ако се земе во предвид, дека Џорџ Сорос нивниот главен финансиер беше и главен финансиер на Хилари Клинтон, дотолку повеќе стравот во редовите на опозицијата е голем поради сериозните закани на Трамп до Сорос, дека ќе го прочешла неговото финансиско работење, а со тоа би моежеле да секнат сите финансии до нивната Сорос Македонија, организација која ги финансира активностите на СДСМ и Шарената револуција.

Инаку во целиот изминат период додека траеше предизборната трка во САД, активистите на СДСМ и Сорос на социјалните мрежи го исмеваа Трамп и даваа жестока подршка за Хилари Клинтон.

Претходно «
Следно »