ТРАСКАЊЕ ОД ЗЕМЈА: Заев го бакнуваше пенкалото на Столтенберг

  • July 12, 2018
  • Коментари

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, заедно со поканата за почеток на преговорите за членство во НАТО, која му ја врачи на претседателот на Владата, Зоран Заев, симболично му го подари и пенкалото со која ја потпиша. Откако се фотографираа со поканата, Заев го бакна подареното пенкало.

Претходно «
Следно »