September 28, 2021, 11:57 am

Трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“ во 20 часот во Карпош

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 20 часот на плоштадот кај Млечен ресторан, во Општина Карпош ќе одржи трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“.

На настанот свое обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНе, Христијан Мицкоски.

Според најавите од партијата обраќање ќе имаат:

Гордана Силјановска Давкова, пратеник во Собранието на Република Македонија
Гордана Кочоска Димитриеска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ
Дарко Лазаров, претседател на Комисија за економија, туризам и инвестиции на ВМРО-ДПМНЕ

Latest News

Арсовска: Бecплaтeн jaвeн пpeвoз зa cитe cкoпjaни

Бесплатен јавен превоз за сите скопјани и понуда на избор за жителите за еколошка алтернатива на нивните автомобили беше...

More Articles Like This