Стриптизерка ги пречека децата – родителите шокирани!

Поврзано

Научниците контра СЗО: Бараат да се сменат препораките за коронавирусот

Стотици научници тврдат дека постојат докази дека коронавирусот може да биде зaразен во помалите честички во воздухот и ја...

Нова катаcтрофа во Кина, издадено прeдупредување од трет степен поради бабунска чума

Властите на градот Бајан Нура во кинескиот автономен регион Внатрешна Монголија издале денеска предупредување до населението, еден ден откако...

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19, СЗО пpeкинa со истражување на овие лeкoви

Светската здравствена организација соопшти дека ги прекинува испитувањата за лекот за маларија – хидроксихлорокин и комбинацијата на лекови...

Скандалозен дочек на децата и родителите за почеток на новата учебна година е причина за отказ на Лаи Ронг, директорката на градинка во кинескиот град Шенжен.

Околу 500 деца на возраст од три до шест години и нивните родители во градинката биле забавувани од страна на „егзотична танчерка“. Девојката започна да се врти околу шипката, додека пак родителите во неверица им ги покираа очите на своите деца и започнаа да ја напуштаат „претставата“.

„Немав лоша намера. Танчерката само требаше да направи добра атмосфера за првиот ден во градинката. Сега сфаќам дека мојата одлука не била добро промислена и се каам поради тоа“, изјавила директорката на градинката која се правдала дека ангажирала и џез музичари и група која што изведува традиционален кинески танц.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=JO7Zf5-TcsI

Сепак, госпоѓата Лаи Ронг секако добила отказ, посебно откако видеото од „контроверзното отворање на учебната година“ протече во јавноста.

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести