ТРИПУНОВСКИ ПОКАЖА ДЕКА Е НЕПРИКОСНОВЕН : После три децении, министерството за земјоделие конечно го доби вистинскиот човек!

Поврзано

ДАЛИ ШУМСКОТО Е ПОД КАПАТА НА ШУМСКАТА МАФИЈА : Во Македонија секој препродава дрва, само во Национални Шуми нема!

Јавната група „Шумарство - Република Македонија„ објави писмо во кое пензионер, жител на Република Македонија кој бил редовен купувач...

Лoзapитe бараат најмалку 11 денари за килограм „смeдeрeвка” и 13 денари за „врaнeц”

Минимум 11 денари за килограм „смедеревка” и 13 за „вранец”, плус дополнителни субвенции од државата, бара регионалното Здружение „Напредни...

Попладнево на страната на дополнителниот заменик министер за шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски се појави видео на кое се гледа дека министерот учествува во овогодинешната жетва во реонот на Карбинци и замислете, ни повеќе, ни помалку, министерот Цветан Трипуновски возеше комбајн.

Со ова дефинитивно се потврди дека после три децении самостојна Република Македонија, во министерството за земјоделие каде продефилираа десетици министри од повеќе политички партии, конечно овој ресор го доби човекот кој навистина знае што во вистинска смисла значи зборот земјоделие, а со своето познавање на работите во земјоделието, неприкосновено ја знае и маката на земјоделецот.

Респект за министерот Трипуновски, а секако пред се на партијата на ВМРО ДПМНЕ по чиј избор истиот министер дојде на тоа место.

Погледнете ја снимката и претставете си ја сликата дека кога ќе се сретнете со министерот Цветан Трипуновски, разговарате со човек кој очигледно во вистинска смисла го разбира земјоделието, маките на земјоделците и работите кои треба да се направат во земјоделието.

Пред извесно време при посета на струмичкиот регион го видовме Цветан Трипуновски каде покажа дека работата со трактор, орањето и култивирањето, за него пред се како човек кој израснал со земјоделие не е табу тема и навистина го познава тоа, а со денешново видео и управувањето на комбајнот, тој докажа дека во оваа гранка од сите досегашни министер е неприкосновен.

Денеска на поминување низ Карбинци имав можност да имам мој удел во овогодинешната жетва и имав прилика да возам комбајн.Им благодарам за можноста и им посакувам бериќет.

Julkaissut Цветан Трипуновски Sunnuntaina 28. kesäkuuta 2020

Актуелно

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во...

(Во живо) Бoмбa на Љупчо Палевски, приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето...

Брима Галуп воопшто не спровела анкета, СДСМ „води“ само на непостоечки анкети!

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела никаква...

Мицкоски до Заев: Ќе морате да ја докажувате Вашата невиност пред cуд, одговорност мора да има

На вечерашниот тв дуел гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски, кој зборуваше за реформите во судството, како и за одговорноста која што ќе...

Мицкоски: Cо заокружување на број 14 ќе се поддржи една поинаква Македонија од оваа која што денеска се случува

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во дебатната емисијата на македонската телевизија посочи дека овие избори се избори во кои што се одлучува за нашата...

Повеќе вести