December 4, 2020, 6:03 am

ТРИПУНОВСКИ ПОКАЖА ДЕКА Е НЕПРИКОСНОВЕН : После три децении, министерството за земјоделие конечно го доби вистинскиот човек!

Поврзано

Берачите на грозје годинава со повисоки дневници: Или 20 евра за шест часа берба, или берете си сами

-Добар ден, ни требаат луѓе за берба на грозјето. -Здраво, после пет дена ако ви одговора, зафатени сме. Од дома...

(Видео)Грозјето ќе му го иcтypaaт пред куќа на Заев

Бидејќи владата се уште нема решение за ниските откупни цени на грозјето во Тиквешијата, лозаропроизводителите денес на прес-конференција предупредија...

Сточарите paзочарани поради слабиот интерес за купување ситен добиток за курбан

Неколку дена пред престојниот, голем муслимански празник, Курбан Бајрам во Дебар традиционално почна продажбата на овните, кои верниците ги...
- Advertisement -

Попладнево на страната на дополнителниот заменик министер за шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски се појави видео на кое се гледа дека министерот учествува во овогодинешната жетва во реонот на Карбинци и замислете, ни повеќе, ни помалку, министерот Цветан Трипуновски возеше комбајн.

Со ова дефинитивно се потврди дека после три децении самостојна Република Македонија, во министерството за земјоделие каде продефилираа десетици министри од повеќе политички партии, конечно овој ресор го доби човекот кој навистина знае што во вистинска смисла значи зборот земјоделие, а со своето познавање на работите во земјоделието, неприкосновено ја знае и маката на земјоделецот.

Респект за министерот Трипуновски, а секако пред се на партијата на ВМРО ДПМНЕ по чиј избор истиот министер дојде на тоа место.

Погледнете ја снимката и претставете си ја сликата дека кога ќе се сретнете со министерот Цветан Трипуновски, разговарате со човек кој очигледно во вистинска смисла го разбира земјоделието, маките на земјоделците и работите кои треба да се направат во земјоделието.

Пред извесно време при посета на струмичкиот регион го видовме Цветан Трипуновски каде покажа дека работата со трактор, орањето и култивирањето, за него пред се како човек кој израснал со земјоделие не е табу тема и навистина го познава тоа, а со денешново видео и управувањето на комбајнот, тој докажа дека во оваа гранка од сите досегашни министер е неприкосновен.

Денеска на поминување низ Карбинци имав можност да имам мој удел во овогодинешната жетва и имав прилика да возам комбајн.Им благодарам за можноста и им посакувам бериќет.

Posted by Цветан Трипуновски on Sunday, June 28, 2020

Latest News

Снoyден пoкaжа лавовcко cpце со пopaката до Tpaмп: Помилyвaj го Acaнж нe мeнe, спacи го нeгoвиoт живoт

Поранешниот американски разузнавач покажа какво лавовско срце има впрочем тој со последниот свој Твитер статус во кој испрати порака...

Словенија започнува масовно тeстирање со aнтигeни тестови за да се идeнтификуваат асимптоматските случаи

Владата на Словенија нарачала 1,5 милиони брзи антигени тестови за коронавирус, кои треба да започнат да се користат оваа година, рече министерот за здравство...

Андоновска: Власта печали на маката на граѓаните и тестовите ги наплаќаат по огромни цени, термин и резултати се чекаат со денови

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог др. Марија Андоновска, која зборуваше за...

Вечерва снег и магла на Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено со умерен интензитет, по наместа влажни коловози. Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка, но во...

Гpчки вecник откpивa: Бyгapcки авиoни ќе го чувaaт мaкeдонcкото нeбo

Грчкиот весник „Катимерини“ пишува дека Македонија и Бугарија преговараат за вклучување и на источниот сосед во чувањето на македонското небо како дел од напорите...

More Articles Like This