ТРИЧКОВСКИ – ЈАНКУЛОВСКА ДА ГО ФРЛИ БЕБЕТО ВО КОНТЕЈНЕР: Додека ова лице не биде позади решетки, Заев нема право да зборува за правна држава!

  • June 4, 2018

Бранко Тричковски новинар и голем поддржувач на актуелната власт, напиша скандалозен Фејсбук статус со наслов Монструм посветен на поранешната министерска за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Од аспект на бебето, нема разлика дали злосторничката го носи во утробата или ќе го фрли во контејнер. Бебето е за неа панцир од куршумите на правдата. И ништо повеќе. Тој факт го издигнува нејзиниот злосторнички статус до највисоки висини и ја претвора во монструм, напиша Тричковски на неговиот Фејсбук профил.

Претходно «
Следно »