ТРИ ДЕНА ПО РЕД НАПАДНАТИ ГРАЃАНИ ОД КУЧИЊА СКИТНИЦИ НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ: Нема реакција од градските власти на континуираните напади на плоштадот во Скопје

  • October 15, 2018
  • Коментари

Веќе трет ден по ред, граѓаните во полициската станици пријавуаат дека се искасани од кучиња скитни на плоштадот Македонија. Во континуитет во петок, сабота и недела имало напади од кучиња скитници и сите се пријавени во полициска станица.

Вчера околу 15 часот во Полициската станица Центар, С.Ѓ. (75) од Скопје пријавил дека истиот ден околу пладне на плоштад „Македонија“ бил нападнат од кучиња-скитници, од кои едно од нив го каснало на левата потколеница.

Нападнати и искасани граѓани на главниот плоштад во Скопје кои случаите ги пријавиле во полиција имаше и во петокот, како и во саботата, па останува на надлежните соодветно да реагираат и да го обезбедат ова подрачје од градот кое е едно од најфреквентните.

Претходно «
Следно »