September 25, 2020, 6:32 pm

ТРИ ДЕНА ПО РЕД НАПАДНАТИ ГРАЃАНИ ОД КУЧИЊА СКИТНИЦИ НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ: Нема реакција од градските власти на континуираните напади на плоштадот во Скопје

Поврзано

Дeлoви од Вoлкoвo и Cтoпaнcки Двop yтpe бeз cтpyјa

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за ден 26.09.2020 год. (сабота) се планирани технички зафати во електро-системот на Град...

Дeл oд Општинa Карпош бeз вoдa

Корисниците од улиците „Варшавска", „Хелсински", „Ташкенска", „Мексичка" и „Хаванска" во Општина Карпош денеска од 8:30 часот ќе останат без...

Поради дефekт дел од Скопје утре без вода

Од ЈП Водовод и канализација известуваат дека на ден 25.09.2020 (петок) поради уличен дефekт ф – 80 мм., на...
- Advertisement -

Веќе трет ден по ред, граѓаните во полициската станици пријавуаат дека се искасани од кучиња скитни на плоштадот Македонија. Во континуитет во петок, сабота и недела имало напади од кучиња скитници и сите се пријавени во полициска станица.

Вчера околу 15 часот во Полициската станица Центар, С.Ѓ. (75) од Скопје пријавил дека истиот ден околу пладне на плоштад „Македонија“ бил нападнат од кучиња-скитници, од кои едно од нив го каснало на левата потколеница.

Нападнати и искасани граѓани на главниот плоштад во Скопје кои случаите ги пријавиле во полиција имаше и во петокот, како и во саботата, па останува на надлежните соодветно да реагираат и да го обезбедат ова подрачје од градот кое е едно од најфреквентните.

Latest News

Одложена средбата меѓу Белград и Приштина во Брисел

Специјалниот претставник на ЕУ за дијалог Белград-Приштина, Мирослав Лајчак рече дека состанокот на експертската група дијалог Белград-Приштина, закажан за...

Шаќири: Со етничкиот клуч за вработување Албанците се дeградирани и пoнижeни

Лиса Баута Шаќири, магистар по правни науки и гласноговорник против етничкиот клуч на вработувања кои беа најавени од страна на Владата, во денешното гостување...

Др. Марковски: Со само двајца инфekтолози во Комисијата за зapазни болecти не очекува лош период

Проф. д-р инфekтолог и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Вело Марковски во вечерашното гостување Што не е јасно на ТВ Алфа, вели дека во...

(Видео)Teнзичнo во Кавадарци, пoлициjaтa ги cпречува лозарите да излезат на пooтест пред општината

Кавадарци и околните села се под вистинска полициска окупација, откако лозарите најавија масовни протести пред зградата на општина Кавадарци незадоволни од откупната цена на...

(Видео) Се cyдрија три возила: Тешkа сообрaќајка кај Злokyќани

За среќа, според информациите, нема тешко повpeдени, но причинета е голема материјална штeта. Од она што можеше да се забележи на лице место, во...

More Articles Like This