September 19, 2020, 5:16 pm

Три хороскопски знаци ги очекува романтичен август

Поврзано

Викенд xopockoп: Пред полна месечина пpecврт- Немојте да се плaшитеe

На 23 септември, на месечината ќе светене ПОЛНА МЕСЕЧИНА. Но периодот до нејзиниот вистински сјај ќе биде малку тежок...

Дневен xopockoп за петок (18. септември 2020)

ОВЕН Работа: Ова е одличен ден за самостојно обавување на работните обврски со оглед дека нема да бидете расположени за...

Eвe штo вe oчeкyвa: Днeвeн хopocкoп за 17-ти ceптeмвpи

ОВЕН Работа: Денот ви минува во добра комуникација со соработниците и воспоставување на нови договори. Ве очекува и финансиска добивка. Љубов:...
- Advertisement -

Август, последниот летен месец може да се очекува да го промени љубовниот живот на неколку знаци. Жешкиот и бурен јули за некои хороскопски знаци е завршен, па следува многу романтичен август.

Лав

Жените родени во знакот на Лав, кои сè уште не се во врска, ќе бидат заинтересирани за два сосема различни типови мажи во Август. Ќе ви се допаѓа изгледот кај еден тип на мажи, а шармот ќе ве привлекува од друг тип на мажи. Тешка задача да се избере вистинскиот партнер. Долго ќе се двоумите и на крај ќе го послушате срцето.

Можно е да се појави љубомора заради лицето кое секојдневно поминува време со вашиот човек. Најпаметно би било да разговарате за него, а откако ситуацијата ќе се разјасни, вториот дел од месецот во полето на љубовта ќе помине без грижи.

Вага

Доколку сè уште го барате вашиот партнер, сега е вистинското време да го пронајдете. Ако има некој во вашиот живот што ви се допаѓа, овој месец ќе имате шанса да се зближите. Вистинска холивудска љубовна приказна е на повидок. Ќе изгледа како целиот свет да се врти околу вас и вашиот партнер.

Сите Ваги кои во моментот се во врска, можно е да почувствуваат мала заситеност од партнерот. Ако се чувствувате на овој начин, замолете го партнерот да поминете одредено време одвоени.

Водолија

Немате партнер ? Сега е време е да пробате да запознаете некого преку социјалните мрежи. Запознавањата преку интернет можат да бидат мистериозни и волшебни. Можно е да поканите некој привлечен странец во вашиот живот. Тој ќе ве заинтригира, па ова лесно може да прерасне во сериозна врска.

Доколку сте во долга врска, овој месец ќе помине сосема мирно. Многу заеднички часови кои ќе помогнат вашата врска да се продлабочи и да се зајакнат емоциите. Ве советуваме да си посветите време на себе самите.

Latest News

Национално единство во Македонија, благодарение на нaпaдитe од Бугарија?

Бугарскиот меморандум со кој се блокира членството на Република Македонија во Европската Унија се чини ги сруши сништата и...

За сите родители и ученици: Ова протоколот за следење на наставата

Министерството за образование и наука со поддршка на УНИЦЕФ и УСАИД изработи видео во кое се прикажани протоколите кон кои ќе треба да се...

140 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19

Во последните 24 часа се регистрирани 140 нови случаи на ковид-19 од направени 1.397 тестирања, соопшти Министерството за здравство. По градови, новите случаи се...

Предлог до Владата: Лекар во секое училиште

Пред учениците да седнат во училишните клупи, секоја образовна установа да вработи медицинска сестра. Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари со иницијатива до надлежните...

Спасовски: СДСМ е партијата која се води од заложбите за целосна рамноправност меѓу мажите и жените

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски денеска учествуваше на Летната школа за женски активизам во организација на Форумот на жени на СДСМ и Прогрес Институтот. Во...

More Articles Like This