October 20, 2021, 7:52 pm

Три хopocкопски знaци кoи ќe ce вљyбaт лyдо во септември

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Многумина го поврзуваат летото со авантури и романси, а првиот месец од есента ќе донесе среќа на љубовниот план на некои хороскопски знаци.

Погледнете дали сте меѓу нив:

Близнаци

Поволните космички влијанија на Венера и Марс во Вага и Сатурн и Јупитер во Водолија, покрај атрактивноста и дружељубивоста, се и навестување за создавање трајни врски, што е многу важно за вас кои сакате да се населите во мирен рај, по можност засекогаш Ако нешто сега започне ќе трае! Тешко е да се каже кој повеќе ви одговара, Вага или Водолија, бидејќи и двата знака ви одговараат.

Вага

Септември ќе биде вашиот омилен месец во 2021 година. Најверојатно повторно ќе се поврзете со некој Лав! Освен Лав, Овенот би можел да го освои и вашето срце, под услов да ве радува и да не зборува само за себе. По есента доаѓа зимата а вам ќе ви треба некој со кој нежно ќе шепотите во топол кревет.

Водолија

И Јупитер и Сатурн се вртат ретроградно во вашиот знак на Водолија, а големите искушенија на животот се пред вас. Можеби една Риба најдобро би ви одговарала во вашиот живот, а можеби и Стрелец. Но, се што е убаво трае кратко. На крајот на краиштата, најдобро би било да се смирите со една романтична Вага.

Latest News

Грчева: Го слушам Заев вели дека морале веднаш да се променат…

Човек како Зоран Заев и номенклатурата околу него се фаталоносците кон Европската Унија. Тој не може да нѐ однесе...

More Articles Like This