October 20, 2021, 9:30 pm

ТУКА НЕМА ПРОСТУВАЊЕ: Негователка истурила врело кафе на лицето на детенце во Скопје!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Според податоците од полицијата, во 16 часот и 20 минути 33-годишната М.Г. од Скопје пријавила дека истиот ден околу 12 часот и 30 минути во градинката „Срничка“ – објект „Чекорче“ , поточно во занималната на постара предучилишна група, додека нејзината малолетна ќерка лежела во нејзиното креветче, од страна на непозната негувателка било истурено кафе врз лицето на детето.

342825-kje-se-gradi-nova-gradinka-vo-aerodrom-so-kapacitet-za-250-deca

Детето се здобило со изгореници од прв степен во пределот на очите и левата јаболчница.

Од страна на родителот детето било однесено на лекарски преглед во Детска хирургија-Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на негувателката.

Latest News

Чеда Јовановиќ е дојден во Македонија да му помогне на СДСМ за втор круг

Александар Митовски од Инфомакс во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ на ТВ Сонце, зборувајќи за изборите, истакна дека...

More Articles Like This