ТУКА СМЕ И НА +40 И НА -10: Граѓаните порачуваат дека им е доста од пучеви, сакаат развиена економија, мир и стабилност!

Поврзано

Боки 13 пoднeсe уште 30 кpивични пpијaви против функционери на влacтa, следуваат уште повеќе

Осудениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски продолжи со поднесување кривични пријави во скопското обвинителство поврзани со предметите „Рекет“ и...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото...

Финансиска поддршка за компаниите кои ќе вработат млади до 29 години

Носителот на листа на изборна единица 3 и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска е во посета на...

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ е мултиетничка коалиција која има поддржувачи од сите националности, вери, политички партии и граѓани. Тоа е најголемата коалиција во историјата на Р. Македонија, истакна од Гостивар Владимир Ѓорчев, носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во ИЕ6.

vladimir-gjorcev-640x358

-И на плус 40 степени во јули и на минус 10 во декември ВМРО-ДПМНЕ ја поминува, ја крстосува Македонија и нашата коалиција победува. На минатите избори постигнавме историски резултат, имавме повеќе од 8000 гласови повеќе од нашите противници, на овие избори ќе имаме уште повеќе, затоа што е во прашање уставниот поредок на Р. Македонија, рече Ѓорчев пред гостиварчани.

Тој посочи дека одејќи на терен граѓаните испраќаат порака дека им е доста од пучеви и преврати и дека граѓаните сакаат развиена економија, мир, стабилност и безбедност.

Ѓорчев на митингот се обрати и кон членовите на СДСМ за кои како што рече овојпат ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ.

-Оваа Македонија што ја имаме со векови и децении е нешто скапоцено. Овие најави на Заев не се идеалите на АСНОМ, на големиот генерал Михајло Апостолски, ова не е концептот на првиот претседател на Р. Македонија Киро Глигоров, рече Ѓорчев.

Тој посочи дека во кампањата на СДСМ денеска ги нема луѓето кои што со децении беа поврзани со СДСМ од едноставни причини што не ја поддржуваат идејата за редефинирање на Уставот на Р.Македонија.

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести