December 9, 2021, 12:07 am

Туск по разговорот со Мицкоски: Владејачката партија да соработува со опозицијата, да се засили бopбaта пpoтив kopупцијата и да има независен cyдски систем

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, денес оствари телефонски разговор со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Како што објави Туск, при разговорот се дискутирало за легитимните проблеми на опозицијата при што тој посочил дека локалните избори мора да бидат слободни и фер.

Туск исто така апелирал дека владејачката партија мора да соработува со опозицијата, да ја зајакне независноста на правдата и да се справи со корупцијата.

Latest News

(Видео) Гоpeше камион на „Македонија пат“, нема повpeдени

Вчера на патот Слупчане – Белановце се запалило товарно моторно возило, сопственост на „Македонија пат“ Од Министерството за внатрешни работи...

More Articles Like This