January 16, 2021, 9:26 am

Тaпaнapoт нa “Амадеус бенд” пoчинa нa 45 гoдини oд Koвид-19

Поврзано

Akтивни 16.231 cлyчaj co Koвид-19: Pacте бpoјoт нa oздpaвeни пaциeнти

До вчера во земјава беа регистриарни 16231 активни случаи на Ковид-19, од кои најголем број – 9985 се од...

СЗО co бapaњe: Дa нe ce вoвeдyвa oбвpcкa зa вakциниpaњe пpи пaтyвaњaтa

Вонредниот одбор на Светската здравствена организација (СЗО) ги советуваше државите да не ги условуваат меѓународните патувања со докази за...

Eдeн милиoн кинecки вakцини пpиcтигнyвaaт дeнecка во Србија: Вучиќ лично ќе гo пpeчeкa aвиoнoт кoj ќe cлeтa oд Кина

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на аеродромот „Никола Тесла“ ќе го пречека авионот „Ер Србија“, кој ќе донесе милион...
- Advertisement -

Бојан Златановиќ Токан, тапанарот на полуларната група “Амадеус бенд”, почина на 45 години од корона. Тој починал во болница, откако неколку дена бил ставен во вештачка кома и приклучен на респиратор, пишуваат медиумите.

Веста за смртта на тапанарот, прв ја објави пејачот на “Гранд”, Дарко Филиповиќ, кој преку социјалните мрежи се прости од својот пријател и колега.

Latest News

Вулин во ноќна akција со интepвентната полициja: Погледнете апceње и пpeтpec на улиците на Белград

Mинистерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин Ministar ги посети синоќа интервентните единици 92 кои патролираса по...

More Articles Like This