October 20, 2021, 5:56 pm

Тeтoвчaнeц нaпaднaт вo угocтитeлcки oбjeкт co мeтaлни пpeдмeти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вчеравечер во 23:00 часот, Ф.М. (36) од Тетово во СВР Тетово пријавил дека околу 20 часот и 30 минути во угостителски објект во гостиварското село Дебреше, во два наврати физички бил нападнат од повеќе лица.

Според пријавеното, некои од напаѓачите употребиле и метални предмети.

-Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар. Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Latest News

(Видео) Османи му се зakaнувал на Фуркан: Heрвоза кај власта, продолжуваат нaпaдите врз новинари

Новинарот Фуркан Салиу на социјалните мрежи реагираше на односот на министерот за надоврешни работи, Бујар Османи, кој, како што...

More Articles Like This