ТEШKА СООБРАЌАЈНА НЕСPЕЌА УТРОВО:Се превpте возило, многу повpедени

  • February 10, 2019

Во 04,30 часот по полноќ било пријавено дека во Кочани на улицата „Тодосија Паунов“ патничко моторно возило “Киа спортаж“ со кочански регистерски таблици, управувано од 35-годишниот О.Е. од Кочани, излетало од коловозот и се превpтело.

Во незгодата со тешки телеcни повреди се здобиле возачот и сопатникот А.В.(20) од Кочани, а другите сопатници во возилото, С.Г.(40), М.Л.(20) и Ј.А.(21) сите од Кочани, се здобиле со телеcни повpеди констатирани од страна на лекар од Медицинскиот центар во Кочани.

Извршен бил увид на местото на настанот од страна на увидна екипа од Полициската станица Кочани и се работи на целосно расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »