Тpaгедија во Словенија: Зaгинаa три лица во ekcплозија северозападниот дел од земјата

Поврзано

Грција ги отвори плажите, ова е услов за влез на истите

Плажите во Грција од денеска се отворени, веќе од следната недела ќе можат да дојдат и странски туристи. Засега...

Опacно зaтишје на Балканот: Босна поразена, Косово извор на опacност во xaocот од нaционaлизам, корупција, притиcok врз медиумите и cyдството, и индоkтринација млади луѓе

Балканот и Југоисточна Европа исчезнаа од меѓународната политичка мапа. Очигледно има многу поважни проблеми и кризи за кои треба...

Мнозинството гласаше за paзрешувaње на Мета, формирана комисија за спровeдување на постапката

Разрешување на Мета побараа 50 пратеници од редовите на владејачката Социјалистичка партија, но меѓу нив не е Еди Рама,...
- Advertisement -

Три лица загинаа во експлозија што се случила денес околу 15,30 часот во Ланчово во општина Радовлјица, во северозападна Словенија.

Примероците на експлозијата сè уште се испитуваат.

Експлозијата се случила во изнајмен објект во близина на локална продавница, која некогаш служела како работилница за столарија.

Пожарникарите кои пристигнале на местото на несреќата веднаш го обезбедиле местото, ги исклучиле водата и струјата и иако експлозијата била многу силна, таа не предизвикала пожар.

По првичната истрага, полицијата објави дека експлозијата најверојатно се случила во близина на шпоретот на цврсто гориво, но дека точната причина засега не е позната.

Истрагата продолжува утре.

Според првите информации, наводно загинале луѓето кои го изнајмиле објектот.

Медиуми наведуваат дека загинале четириесетгодишен маж и неговиот дваесетгодишен син, како и нивниот четириесет годишен сосед.

Latest News

Дoaѓa мoќeн acтpo пepиoд зa пapи и љyбoв: Oвиe тpи знaци ги oчeкyвa гoлeмa cpeќa зa вpeмe нa млaдaтa Мeceчинa

На 11-ти  мај не очекува млада Месечина во вредниот и амбициозен знак на Бик – оваа енергија не охрабрува...

More Articles Like This