October 27, 2021, 10:41 am

Тpaгeдиja: Co тoвapнo вoзилo излeтaл oд пaтoт, пoчинaл вo бoлницa oд cpцeв yдap – ова се дeтaлитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 03.08.2021 во 21.00 часот на магистралниот пат Граничен премин Блаце-Скопје, Н.Б.(55) од Приштина, управувајќи товарно возило „ман” со полуприколка, со косовски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.

Н.Б. бил пренесен во Градска општа болница „8 Септември” за укажување на лекарска помош, но починал од срцев удар.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Latest News

(Фото) Шилегов „пoбeди“…ама на анкета за нajлош градоначалник на Скопје во историјата

Актуелниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов се „закити“ со уште еден удар за неговата кампања по поразот во првиот...

More Articles Like This