УАПСЕН МАНИЈАК: Вознемирувал и допирал жени низ Скопје

  • November 8, 2018

Во Полициската станица Чаир вчера вечерта било приведено лицето А.Ф.(20) од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело во врска со член 186 од Кривичниот законик на Република Македонија.

-По преземени мерки било утврдено дека А.Ф. во текот на минатиот месец на подрачјето на Полициската станица Чаир во повеќе наврати вознемирувал повеќе женски лица, допирајќи ги по телото и обраќајќи им се со вулгарни зборови. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, информираат од МВР.

Претходно «
Следно »