УАПСЕН СОВЕТНИКОТ НА КУРТО ДУДШ: Советникот на Курто Дудуш барал мито за легализација на куќа во Шутка

  • February 27, 2018

Полицијата попладнево го приведе Суад Мемеди, советник на пратеникот Курто Дудуш.

Како што неофицијално дознава МКД.МК, Мемеди е уапсен под сомнение дека барал мито за легализација на куќа. Полицијата го фатила со парите кои ги зел како мито.

Осомничениот во моментов е на распит во полициска станица.

Претходно «
Следно »