October 29, 2020, 12:00 pm

Уапceни нaпaѓaчите на Љупчо Палевски

Поврзано

Добap бизниc: Koмпанијата „Гилeaд cajнс“ веќе зapaботи 900 милиони долари од „peмдесивир“

Антивирусниот лек „ремдесивир“, кој го примаат пациенти хоспитализирани поради КОВИД-19, веќе му донесе на производителот „Гилеад сајнс“ („Gilead Science“)...

На Милчин му пykна филмот: Mopничава е лecнотија со која 3aeв го pacпродава она што не е негово

Морничава е леснотијата со која Заев го распродава/раздава она што не е негово, напиша граѓанскиот активист Владимир Милчин на...

Тема Koвид 19, почна седницата на советот за безбеднocт

Почна седницата на Советот за безбедност на Република С. Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа...
- Advertisement -

Лидерот на движењето Трета и политички активист, Љупчо Палевски пред нешто помалку од една недела брутално беше нападнат и претепан пред својот дом во центарот на Скопје од страна на двајца напаѓачи кои по настанот побегнале од местото со мотор. Попладнево на прес конференција, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски соопшти дека напаѓачите се наоѓаат во притвор и се работи на расчистување на случајот.

-Што се однесува до нападот што беше врз Љупчо Палевски. Да имаме приведено осомничени лица и моментално се работи на целосно расчистување на случајот, вели Спасовски.

Љупчо Палевски во гостувањето во емисијата „А што не е јасно“ на телевизија Алфа како нарачатели на нападот врз него ги посочи Зоран Заев и Сашо Мијалков.

Latest News

Добap бизниc: Koмпанијата „Гилeaд cajнс“ веќе зapaботи 900 милиони долари од „peмдесивир“

Антивирусниот лек „ремдесивир“, кој го примаат пациенти хоспитализирани поради КОВИД-19, веќе му донесе на производителот „Гилеад сајнс“ („Gilead Science“)...

Пpивeдeн кpaдeц oд Тетово, pacчиcтeни 15-тинa тeшkи кpaжби

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово вчера (28.10.2020) околу 11.50 часот на улица „Браќа Миладинови“ во Тетово го лишиле од слобода 28-годишниот...

На Милчин му пykна филмот: Mopничава е лecнотија со која 3aeв го pacпродава она што не е негово

Морничава е леснотијата со која Заев го распродава/раздава она што не е негово, напиша граѓанскиот активист Владимир Милчин на социјалните мрежи. Морбидно е тоа што...

На листата на Haјлоши фотошоп фотографии во светот, се најде и таа- Јелена Кapлеуша

Сите понекогаш користат филтри на социјалните мрежи за да изгледаат најдобро на своите фотографии, но понекогаш желбата за добра фотографија излегува од контрола и...

Тема Koвид 19, почна седницата на советот за безбеднocт

Почна седницата на Советот за безбедност на Република С. Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

More Articles Like This