October 27, 2021, 8:44 pm

Уапceн maлолетниk од Кавадарци поради шест paзбojничkи kpaжби

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полициски службеници од СВР Велес – ОВР Кавадарци, вчера лишиле од слобода малолетник, кој на подрачјето на Кавадарци извршил шест кривични дела – разбојнички кражби, тешки кражби и кражби, главно извршени во куќи, информираше денеска за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

– Извршен е разговор со малолетникот во присуство на јавен обвинител, социјален работник, адвокат за деца и инспектор по детско престапништво. На сите места бил извршен увид, а по документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, појасни Додевски

Latest News

Мицкоски: Нема веќе поделби Македонци, Албанци, леви и десни, ќе работиме за сите

„Власта помеѓу овие два круга ја плаши бизнис заедницата и граѓаните и сее омраза по основ на етничка омраза,...

More Articles Like This