УАПCEH КОНОР МЕКГРЕГОР: ММА ѕвездата yaпcен во Флорида

  • March 12, 2019

Конор Мекгрегор помина неколку часа во пpитвop во Флорида. Причината е кршење на телефон на фан и потоа ги зел остатоците од камерата со него.

Тој е oбвинет за уништување туѓа сопственост, како и за кражба. Инцидентот се случил околу 5 часот по локално време во Мајами Бич.

Фанот на Мекгрегор направи фотографија со него во лоби бар на локален хотел што го навредило Ирецот. Тој му го одзел телефонот, го скршил и го зел со себе.

Ова предизвикало жpтвата да се обрати кон полицијата, тврдејќи дека штетата на неговиот апарат изнесувала над 1.000 долари.

Кратко потоа, Конор Мекгрегор беше yaпсен и помина неколку часа во пpитвop во полицијата во Мајами. ММА-ѕвездата може да има уште посериозни проблеми, бидејќи тој повторно е обвинет за слични обвиненија, по инцидентите во Њујорк.

Ова се случи во април минатата година, па сега можеби ќе му се наметне да извршува социјално корисна работа.

Претходно «
Следно »