November 1, 2020, 2:40 am

Убиј и изеди: Трамп и Бајден очи во очи ― „тотална катастрофа“ на американската демократија

Поврзано

ПОЛНАТА MECEЧИНА СЕ COBПАЃА СО HOЌТА НА BEШTEPKИТЕ НИЗ ЦЕЛ СВЕТ ЗА ПРВПАТ ОД 1944

Овој октомври има не една, туку две полни месечини. Феноменот е познат како сина месечина, иако таа воопшто нема...

HEBEPOJATHO: Погледнете како Кинезите пpeместија цела зграда (ВИДЕО)

Основното училиште старо 85 години беше целосно подигнато од земја и преселено со користење на нова технологија наречена „машина...

ДОКТОРИТЕ ЛАЖHO ПРИКАЖУВААТ ПОВЕЌЕ УMPEHИ ОД KOBИД ЗА ДА ЗЕМАТ ПОВЕЌЕ ПАРИ, ТВРДИ TPAMП

Американскиот претседател Доналд Трамп кажа дека докторите намерно ги зголемуваат бројките на починати од ковид-19 за да заработат повеќе...
- Advertisement -

Првата претседателска дебата, на кандидатите за Претседател на САД Доналд Трамп и Џо Бајден беше сосема различна од другите и од сите до сега, а американските аналитичари и познавачи на политиката ја опишаа како „Хаос и бес“, „Тотална катастрофа“, „Без стратегије, само убиј и изеди…

Увид во политиката на кандидатите не беше можна поради честите прекини и напади лични помеѓу кандидатите.

Ова е слиакта на американската демократија

Џенифер Виктор, професорка по политички науки на Универзитетот Џорџ Мејсон смета дека синоќешното шоу или настан не може да биде дебата бидејќи беше неверојатно и неможно да се следи расправата поради константното прекинување од страна на Трамп и на модераторот и на Бајден.

Бајден имаше проблем да излезе во рамката која му ја уфрли Трамп, коментира политичкиот аналитичар, советник во кампањата на Бил Клинтон-Даглас Шоен, кој истакнува дека најголем впечаток е што немаше никакво изненадување“

Трамп најмногу не можеше да се снајде со пандемијата, а Бајден со демонстрациите и нередите.

„Бајден гледаше смирено во камерите и разговараше мирно и директно. Се потсмевнуваше на нападите од Трамп .Даде с еод себе во борбата со шампионот од тешка категорија, покажувајќи дека има претседателска сила. Бајден , колку што беше тоа можно, беше спокоен наспрема трамповиот хаос.Трамп беше Трамп,алфа-предатор во политичката џунгла. Без стратегија, само убиј и изеди“наведува аналитичарот.
Тој додава дека оваа дебата не оди во корист на Трамп бидејќи медиумите ќе ги потенцираат неговите испади, затоа требаше да ја покаже својата сила, но смирено.

Latest News

Уште една земја најави кapaнтин поради ekcтремно лошата состојба

Португалската влада го најави новото затворање на поголемиот дел од земјата на 4 ноември и ги повика граѓаните да...

(Видео) Среде Скопје журkа, ечи, Спасовски и Филипче спијат

На социјалните мрежи вечерва се споделуваат видеа од ноќен клуб каде вечерва ечи познатата песна „жена од султана“, а внатре се одржува забава. На видеото...

Ердоган вети нова куќа за секој чиј дом беше yништeн во зeмjoтресот

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган вети дека ќе биде изградена нова куќа, што е можно поскоро, за секој граѓанин чиј дом беше yништeн во...

(Фото)Ова не е новото амбулантно возило, ова се чевлите од 900 евра на Зорица Заева и Бентлито и Мајбахот на Заеви

Зоран Заев е на власт и државни позиции цели 18 години. Апослутно владее во Македонија цели 4 години. Ако Македонија има џeлaт тоа е...

Вечерва погледнете го небото, се случува редок феномен

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина во период од 30 дена....

More Articles Like This