November 27, 2021, 10:11 am

Убиcтвo и caмoyбиство во Белград: Пензионер ја зacтрелал сопругата и сам си пpecудил

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Страотна трагедија се случила утрово во општина Вождовац, Белград.

Д. Н. (62) со пиштол ја убил неговата сопруга В. Н. (57), а потоа изврши самоубиство утрово нешто по пет часот во белградската општина Вождовац, објавија белградските медиуми.

Според неофицијални информации, мажот ја застрелал жената во градите, а потоа и во главата.

Жртвата И. Р. (78) е пронајдена мртва во локва крв во спалната соба од куќата во која живеела сама во селото Прово кај Владимирац.

Latest News

Загриженост во Европа – колку сегашните вакцини се моќни против „Омикрон“?

Здравствената служба на ЕУ смета дека новата варијанта на ковид која се појави во Јужна Африка може да се...

More Articles Like This