December 8, 2021, 5:04 am

Угocтитeлcки oбjeкт вo Трубарево paбoтeл пo дoзвoлeнoтo вpeмe, пpивeдeнa coпcтвeничкaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Полициската станица Гази Баба синоќа во 22 часот било пријавено дека угостителски објект во село Трубарево работи после 21 часот. Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека објектот работи  и во него има гости.

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека во полициска станица бил извршен разговор со сопственичката С.С.(46) од Скопје и по целосно документирање на случајот, во координација со Државниот пазарен инспекторат против неа ќе биде поднесена кривична пријава по член 206 од Кривичниот законик – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија”.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This