УЕФА го поздрави пантерскиот рефлекс на Димитриевски (ВИДЕО)

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонија со пораз ги отвори своите настапи на Европското првенство, откако со 3-1 загуби натпреварот со фаворизираната Австрија.

Нашите избраници долго време беа во егал и се надигруваа со момците на Фоџа, а најголема заслуга за тоа имаше Столе Димитриевски. Македонскиот чувар на мрежата имаше фантастичен натпревар, а во 63. минута со пантерски рефлекс му одбрани зицер на Грегорич со глава. Токму оваа одбрана на нашиот голман беше поздравена од страна на медија тимот на УЕФА, кој на социјалните мрежи објави фотографија од оваа ситуација и напиша: „Каква одбрана“.

Одбраната на Столе Димитриевски:

Објавата на УЕФА:


Македонија во самиот финиш остана без бод на овој дуел, откако Арнаутовиќ и Грегорич погодија за победа на Австрија од 3-1.

Latest News

(Видео) Пoрaнeшна мисицa тeпaлa жeнa на пaркинг

На социјалните мрежи се шири снимка од тепачка меѓу поранешната мисица на Белгија Тања Декстер и нејзиното момче, со...

More Articles Like This