Ужас: Убиени и запалени најмалку 19 луѓе во Мексико во близина на границата со САД

Поврзано

Пo 19 гoдини зaвpшyвa нejзинoтo шoy: Елен Деџенерис нajaви кpaj

Водителката Елен Деџенерис најави крај на своето долгогодишно шоу. Шоуто ќе заврши во 2022 година по 19 години емитување. -Колку...

Hoвa oпacнocт вo Индија: Cmpтoнocнaтa „Цpнa Гaбa“ ce пojaви кaj зapaзeнитe co кopoнaвиpyc

Се поголем број пациенти во Индија кои се наоѓаат во тешка здравствена состојба поради коронавирусот, добиваат ретка инфекција, т.н....

Нетанјаху co jacнa пopaкa: „Oвa e caмo пoчeтoк“

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху потврди дека се ликвидирани неколку команданти на Хамас и се закани со досега невиден напад...
- Advertisement -

Најдени се најмалку 19 јагленисани тела во Мексико, недалеку од границата со САД, во област каде што се чести конфликтите меѓу нарко-картелите, објави канцеларијата на обвинителот на државата Тамаулипас.

Како што јавуваат медиумите од регионот, две запалени возила со човечки остатоци беа пронајдени на споредниот пат недалеку од градот Кармага.

Жртвите биле убиени со огнено оружје, а потоа биле запалени, покажаа првите резултати од истрагата. Полицијата посочува дека на местото на злосторството не биле пронајдени чаури, што укажува на можноста жртвите да биле убиени на друга локација. Се претпоставува дека се работи за мигранти од Гватемала, но истрагата се уште трае за да се потврдат овие податоци.

Градот Кармаго има околу 15.000 жители и се наоѓа на границата со американската држава Тексас.

https://t.co/c4ztLtnXLf?amp=1

Latest News

И претседателот Стево Пендаровски се фотографирал со Камбер Идризи

И претседателот Стево Пендаровски, помеѓу останатите политичари од владејачката партија, се фотографирал со вчера убиениот Камбер Идризи, кој беше...

More Articles Like This