January 27, 2021, 2:37 am

Укpaдeни над 30.000 eвpa од кyќa во Лecкoeц

Поврзано

Јавна соба повторно активна со над 5000 членови: Масовно се објавуваат ekcплицитни фотографии од македонски девојки

Групата „Јавна соба“ на Телеграм повторно е активна. Експлицитни фотографии, профили од социјални мрежи, лични податоци, адреси и броеви...

Тврди дека е невин: Се огласи џудо-тренерот ocoмничен за злocтавување девојчиња

Преку вештачењето на мобилниот телефон на осомничениот 46-годишен тренер, ќе се бараат нови докази за злоделата кои му се...

Драма во Радовиш: Ги пријавиле соседите бидејќи имале гости

Полицијата во Радовиш поднесе кривична пријава против седум лица: М.Р.(41),В.А.(45), С.В.(44), Р.М.(31), А.Ѓ.(46), А.М.(47) и Д.А.(45)од село Ињево, поради...
- Advertisement -

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Н.(26) од с.Вапила, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

На 04.08.2020, во куќа сопственост на С.П. во с.Лескоец, тој со употреба на физичка сила и подесен алат влегол и одзел 30.000 евра и 5.000 денари.

М.Н. бил лишен од слобода и од страна на судија на претходна постапка од Основен суд Охрид одредена му е мерка притвор.

Latest News

(Видео) Ekcплозијата го потрeсе Ријад

Експлозија го потресе главниот град на Саудиска Арабија Ријад во вторникот, три дена откако кралството пресретна и уништи проектил. Корисниците...

More Articles Like This