September 24, 2020, 8:00 pm

УЛОГАТА НА АЛИ АХМЕТИ ВО 2001-ТА ЈА ПРЕВЗЕМА ЗАЕВ ВО 2015: Новиот „борец за слобода“ во 2015-та ја доби истата улога која Ахмети ја доби од истите центри во 2001-та!

Поврзано

(Фото) Нeгрижа на власта на дело: Арената „Филип Втори“ изгледа како да е стадион стар повеќе од 50 години

Негрижата на власта кон државниот имот сѐ повеќе може да се забележи буквално насекаде околу нас. Не само што...

Ивановски: Првиот дел од пругата кон Бугарија Владата ветуваше дека прво ќе биде завршен до март 2019, па до декември 2019, но сѐ уште...

Претседателот на Комисијата за транспорт на ВМРО-ДПМНЕ, Синиша Ивановски вечерва во гостување на Телма телевизија, истакна дека првиот дел...

„Рускоска е oбвинитeл на СДСМ која служи за политички пpoгон на луѓе од ВМРО-ДПМНЕ“

Тони Менкиноски, претседателот на правната комисија на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Анализа на ТВ 24, вели дека јавната...
- Advertisement -

Ако во 2001-та година во Македонија лидер на борци (тогаш за наводни човекови права) беше Али Ахмети, лидер на т.н. „борци за слобода“ е новоизбраниот пулен на Западот Зоран Заев, кој наместо во униформа, сега стана лидер на костумираната со кравати УЧК

Nata_VoCentar

Пред речиси две години екс-помошник министерот во МВР Наталија Ивчева, во емисијата на Васко Ефтов „Во Центар“, на прашањето за тоа кој ќе биде „новиот Али Ахмети“ во Маекдонија, одговори Зоран Заев.

Во 2001-та година, истите постапки, истите актери, истиот начин на кој се направи кризата во 2001 и имаше обид за спроведување сега во 2015 година“ – изјави Ивчева во 2015 година во емисијата „Во Центар“.

Ако ова нешто личи на 2001-ва година, ако тогаш беше Али Ахмети, кој е сега „Али Ахмети?

– Зоран Заев. Тогаш имавме, 2001-ва имавме униформирани терористи, а сега имаме терористи во кравати – додава Ивчева.

Поистоветувањето на улогата на Ахмети во 2001-та, и онаа на Заев во 2015-та е во фактот како и денес, и тогаш Ахмети беше донесен од страна за да биде политички претставник на „борците за човекови права“. Сега го имаме Зоран Заев кој исто така за да дојде и да биде во власта, не е битен народот, не е битна државата да се бори за некаква демократија. Борец за демократија во Македонија – исто како Ахмети во 2001-та.

 

4 КОМЕНТАРИ

Latest News

(Фото) Нeгрижа на власта на дело: Арената „Филип Втори“ изгледа како да е стадион стар повеќе од 50 години

Негрижата на власта кон државниот имот сѐ повеќе може да се забележи буквално насекаде околу нас. Не само што...

Ивановски: Првиот дел од пругата кон Бугарија Владата ветуваше дека прво ќе биде завршен до март 2019, па до декември 2019, но сѐ уште...

Претседателот на Комисијата за транспорт на ВМРО-ДПМНЕ, Синиша Ивановски вечерва во гостување на Телма телевизија, истакна дека првиот дел од пругата кон Бугарија Владата...

(Видео) Трамп и Меланија гpyбо иcвиркани на погpeбот на cyдијката на Врховниот суд, Рут Бадер Гинзбург

Американскиот претседател Доналд Трамп бил исвиркан денес, додека заедно со неговата сопруга Меланија ѝ оддадале почит на неодамна починaтaта cудијка на Врховниот cуд, Рут...

„Рускоска е oбвинитeл на СДСМ која служи за политички пpoгон на луѓе од ВМРО-ДПМНЕ“

Тони Менкиноски, претседателот на правната комисија на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Анализа на ТВ 24, вели дека јавната oбвинитeлка Вилма Рускоска е oбвинитeлka...

(Видео) Невидено театарско шоу: Заев стигна од 200.000 евра потkyп кај Мирчо свињарникот, до 50 евра евтин пи-ар за kaзна за возење без кацига

Невидено театарско шоу на премиерот Зоран Заев и неговите придружници на мотор е kaзната од 50 евра која што му стигнала за сторен прeкршок...

More Articles Like This