December 3, 2020, 9:18 pm

Ултpaбогaтите се спpeмаат за граѓанска вojна во CAД: Hajмуваат приватни apмии за да им го штитaт имотот на денот на избopите

Поврзано

(Во живо) „Прашањето ми е следно“ со Александар Николоски

Следете ја во живо првата и вонредна емисијата „Прашањето ми е следно“ со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски и...

„Прашањето ми е следно“: Boнpeдно издание во 21:00 со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски

Вечерва ексклузивно на Фејсбук страницата на Инфомакс во 21:00 часот започнува новата емисија „Прашањето ми е следно“, емисијата ќе...

Заедничка историја со Бугарија?: Еве од кога сме се попишувале како Македонци

На овој линк можете да го симнете фантастичниот трудот на проф д-р Билјана Ристовска-Јосифовска , која работи во Националниот...
- Advertisement -

Ултрабогатите во Њујорк тивко се подготвуваат за граѓански немири на Денот на изборите – со ангажирање вооружени чувари кои ќе ги чуваат нивните луксузни згради на Менхетен, пренесува Фокс Њуз.

Во центарот „Тајм Ворнер“ каде еден пентхаусот се продава за 62,5 милиони долари, менаџерите распоредуваат полицајци кои не се на должност со „автомати“ за да го чуваат имотот, додека другите богати градски енклави најмуваат приватни амрии да им го штитат имотот и нивните животи.

„Сите се загрижени за безбедноста“, вели еден инсајдер за „Пост“. „Сите богаташи го штитат својот скап имот. Ситуацијата е надвор од контрола/ Се надеваме дека нема да биде потребно, но ќе бидеме подготвени “.

„Врие од приватно обезбедување со автомати“, вели изворот. „Отсекогаш сме имале високо ниво на безбедност, но ќе има уште. Ќе имаме дополнителни патроли. Целата зграда може да се затвори со едно копче “.

Многу згради вработуваат полицајци кои не се на должност наместо приватни компании за обезбедување затоа што се плашат од повторување на настаните во Денвер, каде што приватен чувар пукал и убил демонстрант, вели изворот кој се занимава со обезбедување на недвижн.

Додаден уште еден член на одборот на луксузна зграда, вели дека жителите од високата класа се предупредени да преземат мерки на претпазливост од страна на њујоршката полиција..

„Полицијата советува зградите да имаат дополнително обезбедување“, рече изворот. „Никогаш порано не сме имале вакво предупредување“.

Други згради со скапи апартмани, како што е 220 Централ Парк Југ, каде што се наоѓа на Фондот за финансиски средства Кен Грифин, зграда која е проценета дека вреди 238 милиони долари, е веќе добро чувана, но преземат дополнителни мерки на претпазливост, како што е заклучување на влезовите ноќно време, и отворање само за жителите.

NEW YORK, NY – JUNE 5: A member of the New York City Police Department’s counterterrorism squad (Critical Response Command) patrol in Times Square June 5, 2017 in New York City. Following another terrorist attack in London over the weekend, the NYPD has deployed Critical Response Command units at highly-traveled pedestrian locations. New York Gov. Andrew Cuomo has also ordered state law enforcement officials to step up security at high-profile locations around New York. (Photo by Drew Angerer/Getty Images)

Другите згради на милијардери, како 432 Парк Авенија, дискутираат какви дополнителни мерки треба да се преземат оваа недела, изјави жител на управниот одбор за Пост.

Latest News

Состојба по градови: Скопје со речиси 30 000 зaбoлeни

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 65231, бројката на оздравени пациенти е...

(Во живо) „Прашањето ми е следно“ со Александар Николоски

Следете ја во живо првата и вонредна емисијата „Прашањето ми е следно“ со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски и новинарот Александар Митовски. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/659225641413021

Народот се буди: И утре блokaди во Скопје и протecт во 20 македонски градови

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот фејсбук профил најави продолжување на протестите и утре. Протести ќе се одржат во 20 македонски градови....

Научниците откриле како да се препознае лицето што ќе има тeшки симптoми на koрона

При тешкиот тек на болеста ковид-19, често е погрешната реакција на телото на воспаление. Воспалението влијае на белите дробови, понекогаш влијае на срцето или...

Наместо инвестиции на полигонот Криволак ни носат 110 тони гpaнати за yништyвaње

Граѓаните на Општина Неготино, особено жителите на Криволак и Пепелиште, загрижени за своето здравје реагираат на најавата за уништување на 110 тони гранатите на...

More Articles Like This