УМС на ВМРО-ДПМНЕ СО ПОРАКА ОД ПЕТРОВЕЦ: Младите сакаат да заврши оваа криза и конечно државата да тргне напред

Поврзано

ТАСЕВСКИ: Македонците станаа балкански Кypди, народ без држава

Не остана ништо од Македонија, коментира актерот Сашо Тасевски разочаран од фотографијата на која министерката за одбрана Радмила Шекеринска...

ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ СЕ ОБРАТИ ПРЕД ЈАВНОСТА: Советот за бeзбeдноcт попладне ќе одлучува за евентуалното продолжување на вoнрeднaтa cоcтојбa

Советот за безбедност денеска напладне ќе одлучува за евентуалното продолжување на вонредната состојба. Покрај постојаните членови на Советот, на седницата...

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

Претседателот на Унијата на млади сили Владимир Нелоски оствари состанок со членовите на УМС Петровец, при што разговараа за актуелната политичка ситуација.

IMG_0640-640x360

Од состанокот можеше да се заклучи дека бројното членство и воопшто младите во Петровец сакаат да заврши веќе оваа криза и конечно да тргне државата напред.

ums

Младите од Петровец целосно ја даваат својата поддршка на ВМРО-ДПМНЕ, а тоа беше евидентно и на изборите на 11 декември, со што порачаа дека раководството на партијата ја има целосната поддршка што побрзо да ја застане државата на нозе.

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести