УНИКАТЕН РЕЦЕПТ ЗА ПАЛАЧИНКИ: Пробајте го овој уникатен рецепт за палачинки од Кавказот

  • February 25, 2018
  • Коментари

Кој не сака палачинки! Уникатен рецепт за палачинки директно од Кавказот. Пробајте и уживајте во секој залак солени пченкарни палачинки со сирење – одличниот вкус е загарантиран. Повеќе детали во видео снимката

Состојки:

250г пченкарно брашно
50г пченично брашно
300мл млеко
200мл кефир
50г слатка павлака
маслиново масло
прашак за пециво
2 јајца
малку сол и шеќер

Фил за тесто:

100г сирење
50г тварог (врста на сирење)
кромид и лук по вкус

Претходно «
Следно »