УНИШТЕНА И КОШАРКАТА: Одложен натпреварот Работнички – МЗТ за утре во празна сала

  • March 17, 2018
  • Коментари

Големото дерби на македонската кошарка меѓу Работнички и МЗТ Скопје Аеродром не го дочека крајот откако беше прекинато на 3 минути пред крајот на третата четвртина со водство од 62:50 за домаќините.

Фото/Спортмедиа.мк

Третата четвртина беше одбележана со два прекини, а по вториот судиите побараа да се испразни делот од трибината каде што беа навивачите на МЗТ, нешто што не се бара првпат на овие „вжештени“ натпревари.

Фото/Спортмедиа.мк

По паузата од 15-тина минути, навивачите на МЗТ уште беа во салата, по што судијата реши мечот да продолжи утре без публика, во уште еден пораз на македонската кошарка.

 

Фото: Sportmedia.mk

Претходно «
Следно »