УРГЕНТЕН ЦЕНТАР ВО КУМАНОВО: Изградбата на ургентен центар во Куманово ќе започне годинава!

Поврзано

ПОТРЕБЕН Е НАПРЕДОК ВРЗ БАЗА НА КВАЛИТЕТ: Сѐ додека се именуваат лица со партиски книшки ќе бидеме на 108мо место на листата на Транспаренси...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски наговести големи реформи во начинот на кој што ќе се именуваат фунцкионери во Република...

МИЦКОСКИ: Kризата со корона не поминува со пи-ар на Владата, семејствата во црно се завиваат, се губат човечки животи, не може ова да помине...

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 при што посочи дека власта...

МИЦКОСКИ: Имаме троцифрена бројка зaболени од кoрона, а според Заев треба да почнеме кампања за избори, тоа би било лyдило да играме со човечки...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Клик Плус“ на телевизија 21 посочи на големата бројка...

За десетина дена ќе почне постапка за избор на изведувач на градежните работи за изградба на Ургентен центар во Куманово и согласно ветеното градбата да почне годинава, изјави денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.
gruevski-izjavi-kumanovo-640x440

Според Груевски, завршени се сите подготвителни работи за изградбата. Главниот проект е готов. Проценката е дека ќе чини околу 48 милиони денари, рече Груевски по пуштањето во употреба на Тенискиот центар „23 Октомври“ во Куманово.

Од ноември годинава и следната година, потенцира Груевски, активно ќе се гради ветениот од нас Ургентен центар. Согласно ветеното се трудиме да ја запазиме динамиката и да почне градбата оваа година, рече Груевски.

Актуелно

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

Повеќе вести