УРИBAЊETO НЕ Е ЗAПPEНО, ТУКУ ОДИ БAВНО: Градоначалникот тврди дека не е зaпрeно ypивaњeто на дивоградбите во Охрид

Поврзано

ДИК вечерва нема да соопшти која партија колку мандати освои

Од обработени 93,96 од падатоците коалиицијата на СДСМ освоила 36,13 отсто од гласовите, а за коалцијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ...

Народот избра обнова, влегуваме во трка за составување на нова влада

Победивме во голем број на општини, во Аеродром, Гази Баба, Кисела Вода, Пехчево, Велес, Градско, Охрид, Илинден, Петровец… Факт...

ВМРО-ДПМНЕ 47 пратеника, СДСМ 47, Левица 2 пратеника

47 пратеника ВМРО-ДПМНЕ, 47 пратеника СДСМ – ова се последните пресметки на ВМРО-ДПМНЕ за бројот на пратенички места освоени...
- Advertisement -

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески вели дека ypивањето на дивoградбите не е зaпрeно. Тој на забелешките дека ypивањето на дивoградбите оди бавно, вели дека активностите не се само машини на терен, туку се спроведуваат правни постапки потребни за реализација на активностите.

Тој вели дека тоа што треба да се ypива ќе се ypива.

„Имаме свој план, кога ќе дојде време ќе се постапува. Како што ви кажав, ypивањето на дивoградбите не е само машините на терен, ние тераме правни постапки, а градежната механизација за отcтранување е крајот на сета таа акција“, рече Георгиески.

Општината ќе издвои повеќе пари со новиот буџет за спроведување на активностите на терен. За таа цел ќе се издвојат повеќе од десет милиони денари, рече градоначалникот. А ако и тие пари се искористат, ќе се побараат и од државата.

Latest News

ДИК вечерва нема да соопшти која партија колку мандати освои

Од обработени 93,96 од падатоците коалиицијата на СДСМ освоила 36,13 отсто од гласовите, а за коалцијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ...

Народот избра обнова, влегуваме во трка за составување на нова влада

Победивме во голем број на општини, во Аеродром, Гази Баба, Кисела Вода, Пехчево, Велес, Градско, Охрид, Илинден, Петровец… Факт е дека народот ја посакува...

ВМРО-ДПМНЕ 47 пратеника, СДСМ 47, Левица 2 пратеника

47 пратеника ВМРО-ДПМНЕ, 47 пратеника СДСМ – ова се последните пресметки на ВМРО-ДПМНЕ за бројот на пратенички места освоени според гласовите на денешните парламентарни...

(Видео) Во живо: Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ

Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/951003045367651

Ѓорчев: Имаме тесна трка, ВМРО-ДПМНЕ треба да ја составува новата влада

Имаме тесна трка меѓу коалициите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на Телма. -Факт е дека имаше помала излезност...

More Articles Like This