September 27, 2021, 10:25 am

Урнебесно видео од Макрон: Стана подвижен венец

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Францускиот претседател Емануел Макрон за време на посетата на островот Манихи во Француска Полинезија за малку ќе беше задушен со ѓердани и венци од цвеќиња со кои според тамошните обичаи, домаќините ги китат гостите со тоа што им ги ставаат на вратот.

Но, очигледно, љубезните домаќини претерале со своите почести кон високиот гостин од Франција, па мораше да реагира и обезбедувањето на претседателот и да го ослободи од цветниот аранжман на неговиот врат.

Макрон во посета на островот Манихи престојуваше по повод изградбата на засолниште од цунами.

Видеото можете да го погледнете тука.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Пpeтceдaтeлкaтa нa ЕК yтpe вo пoceтa нa Македонија

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен утре ќе допатува во посета на Република Македонија. Фон дер Лајен ќе...

More Articles Like This