October 27, 2021, 8:25 pm

Утре без струја повеќе делови на Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Утре, 07.06.2021 година, без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 05.00 до 09.30 часот, корисниците од селата Љубин, Горно и Долно Свиларе, Рашче, Бојане, Радуша, Дворце, Орашје и Кондово во Општина Сарај, потоа Кучково и дел од корисниците од Волково во Општина Ѓорче Петров.

– во периодот од 09.00 до 12.00 часот, корисниците од ул. 2 во село Долно Соње во Општина Сопиште.

– во периодот од 09:30 до 15:00 часот, корисниците од ул. Славка Динкова во нас. Драчево во Општина Кисела Вода.

– во периодот од 09:00 до 13:00 часот, корисниците од ул. Џон Кенеди бр. 5 и ул. Серава од бр. 89 до бр. 143 во Општина Чаир.

– во периодот од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од ул. Панајот Гиновски во Општина Ѓорче Петров.

Latest News

Мицкоски: Црната кампања кулминира, таа е поcледица на стpaвот од пopaз кај Заев

Цена кампања ваква каква што ја води СДСМ има две цели, првата е да ја намали излезноста, со црната...

More Articles Like This