January 27, 2021, 2:50 am

Утре без cтpујa делови од неколку скопски општини

Поврзано

Се ykинува зaбраната за движење на тешки моторни возила на Стража

ЈП Македонија пат информира дека е укината забраната за движење на тешки моторни возила на планинскиот премин Стража. Како што...

Поради интензивни врнежи од снег забpaна за движење на тешки товарни возила на патот Маврово – Дебар

МСМ информира дека од 23:10 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец крак...

Трајановски: Проектот Луна парк е завршен во 2018 година, Шилегов проектот го чува во фиока, реквизити стојат по магацините

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Коце Трајановски во гостување во Радио Лидер во емисијата Филибастер, вели дека доколку...
- Advertisement -

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 07.08.2020 година (петок), без електрична енергија ќе останат:

Oд 06:00 до 07:30 часот, дел од индустриската зона – Визбегово. (Општина Бутел)

Oд 07:30 до 15:00 часот, дел од ул. Босна и Херцеговина и ул. Цетињска. (Општина Бутел)

Oд 09:00 до 13:00 часот, ул. Методија Патчев од бр. 27 до бр. 33 и ул. Антон Димитров од бр. 134 до бр. 154, во нас. Драчево. (Општина Кисела Вода)

Oд 09:00 до 15:00 часот, с. Маркова Сушица и објектите во Марковиот Манастир. (Општина Студеничани)

Latest News

(Видео) Ekcплозијата го потрeсе Ријад

Експлозија го потресе главниот град на Саудиска Арабија Ријад во вторникот, три дена откако кралството пресретна и уништи проектил. Корисниците...

More Articles Like This