January 16, 2021, 9:39 am

Утре ведро и топло, од недела повторно дождови со грмежи и силен ветер

Поврзано

Променливо облачно и студено време

Времето денеска ќе биде студено и променливо облачно со повремени сончеви периоди. Претпладне во јужните делови од земјава ќе има...

Вечерва не очекуваа нови врнежи од снег

Времето кон крајот на денот ќе биде проследено со зголемување на облачноста, а во текот на ноќта во јужните...

Пpoгнoзa нa УХМР: Згoлeмyвaњe нa oблaчнocтa пoплaднeвo, нoќecкa вpнeжи oд дoжд и cнeг

Времето кон крајот на денот ќе биде проследено со зголемување на облачноста, а во текот на ноќта во јужните...
- Advertisement -

Неврeме проследено со силен ветер, дoжд и грмeжи најавуваат метеролозите на одделни делови во Македонија в недела попладне и во понеделник и вторник.

Од УХМР информираат дека за време на викендот и почетокот на иднава седмица ќе дува умерен повремено силен јужен ветер кој ќе придонесе да има пораст на температурата на воздухот. Во недела ќе има зголемување на облачноста, попладне ќе има услови за изолирана нестабилност. Во понеделник и во вторник на повеќе места ќе има појава на пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе имаат форма на невреме со силен ветер (над 80км/час) и пороен дожд (над 20л/м2).

Во вторник температурата ќе опадне од 6 до 9 степени.

Latest News

Дpacтични пpoмeни вo вpeднocтa: Биткoинoт пoвтopнo дocтигнa вpeднocт oд близy 40.000 амepикaнcки дoлapи

Вредноста на биткоинот повторно се искачи на близу 40 илјади американски долари. Цената на најпознатата светска криптовалута го достигна својот...

More Articles Like This