УТРЕ ВО СКОПЈЕ: Делови од неколку населби без електрична енергија!

  • June 14, 2019

Без електрична енергија утре од 8 до 10 часот ќе бидат дел од корисниците од населбата Маџир Маало, делот кај Народна банка.

Во периодот од 8 до 11 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „Жорж Бизе“ бр.8, ул.„Дванаесетта македонска ударна бригада“ броевите:74, 76, 78-а, 78-б, 80-а, 89-б, 82-а и 82-б во Општина Аеродром.

Од 8 до 12 часот утре без струја ќе бидат корисниците од улицата „190“ во Старата скопска чаршија.

Како што сопшти РЦУК-Скопје, прекините се поради планирани технички зафати во дистрибутивната електромрежа во Скопје.

Претходно «
Следно »