December 9, 2021, 12:04 pm

Утре нaплaднe пpoдoлжyвa coбpaниcкaтa oпштa pacпpaвa зa peбaлaнcoт нa Бyџeтoт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Собранието утре напладне ќе ја продолжи општата расправа за дополнетиот ребаланс на Буџетот.

Во денешниот попладневен дел од 47-та седница, дискусијата главно се сведе на партиски препукувања.

Претходно, пратениците ги повторија ставовите, оние од СДСМ дека ребалансот е развоен и ќе овозможи инвестиции, а нивните колеги од ВМРО-ДПМНЕ дека е за предизборен поткуп и ќе поттикне нови непродуктивни трошења.

Во дополнетиот ребаланс на Буџетот се вметнати и осумте амандмани усвоени на Комисијата за финансирање и буџет. Општата расправа почна во четвртокот, а може да трае пет дена.

Latest News

Двајца велосипедисти прегазени во Тетово, возачот на автомобилот тешко повреден

На 08.12.2021 во 23.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на кружниот тек од бул.„Видое Смилески Бато“ со...

More Articles Like This