October 27, 2021, 3:36 am

Утре прекин на водоснабдувањето во Општина Сарај поради чистење на резервоарот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација, ги известува граѓаните дека на ден 21.09.2021 година (вторник) :

– Ќе се врши чистење и дезинфекција на резервоарот во населено место Копаница, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населените места Копаница и Буковиќ во периодот од 08:00 до 14:00 часот. (општина Сарај)

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...

More Articles Like This