УТРЕ ПРОТЕСТИ ПРЕД СОБРАНИЕТО: Метју Нимиц во Скопје ќе го пречекаат демонстранти со паролата – името не го даваме!

Поврзано

(Видео) КЛАСТЕР СДСМ: Станува ли партијата корона жариште?

танува ли СДСМ корона жариште? Се загрозува ли здравјето на граѓаните со терање на изборна кампања во време на...

(ВИДЕО) МИЦКОСКИ: Македонија нaјкоpyмпиpaнa држава во Европа, ја yништиja економијата, го сменија името…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели видео под кое напиша дека Македонија не заборава. -Македонија не заборава! Најкорумпирана држава...

УШТЕ ЕДЕН ПОЛИТИЧАР ЗАРАЗЕН: И градоначалникот на Чаир позитивен на Ковид 19

Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу на својот фејсбук профил објави дека е позитивен на Ковид 19. „По извршениот тест вчера...

Движењето „Единствениот македонски пат“ најави за утре протести против промена на името, и како што велат, нелегитимните капитулантски спогодби и преговори.

Протестот е закажан за во 17 часот од пред Собранието на Република Македонија, а организаторите планираат да испратат директна порака до медијаторот Метју Нимиц да се повлече од позицијата за посредување на спорот со името, проблем што го оценуваат како наметнат, крајно асиметричен и апсурден.

Тие апелираат протестот да биде достоиствен, а секој учесник да биде совесен и да не го нарушува јавниот ред и мир.

По завршувањето на дводневната посета во Атина, посредникот на Обединетите Нации, утре доаѓа во Скопје на дводневни разговори со македонскиот државен врв.

Актуелно

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по населби статистиката е следна: Чаир –...

Повеќе вести