November 27, 2021, 9:30 am

Утре пoвтopнo oбид зa дeблokaдa нa Coбpaниeтo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа за во недела пленарната седница на која треба да се изгласааат петтиот сет економски мерки.

Во соопштението од кабинетот на Џафери е наведено дека прво е закажана 32-та пленарна седница, а веднаш по неа ќе се продолжи со 36-тата седница на која на дневен ред се економските мерки за справување со последиците врз бизнисот предвизвикани од здравствената криза поради пандемијата.

Претходно пратениците од опозицијата неколку дена по ред се противеа на одлуката да се одложи гласањето на сетот економски мерки по оддржувањето на 32 седница.

Latest News

Каква е состојбата со коронавирусот во Македонија?

Дури 69 отсто од заразените во период од 6 август до завчера, не биле вакцинирани и 81 отсто од...

More Articles Like This