October 20, 2021, 8:52 pm

Утре пpoтест кај плоштад „Скендербег“, најавена блokaда на неколку улици

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 08.09.2021 (среда) со почеток од 13,30 часот најавен е протест кој треба да почне од плоштад „Скендербег“ за потоа да продолжи до канцеларијата на ЕУ. За таа цел од 13,30 часот до завршување на протестот етапно ќе бидат затворени за сообраќај бул.”Гоце Делчев”, бул.”Илинден” и бул.”Климент Охридски”.

Секторот за внатрешни работи Скопје апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници како и да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, и сообраќајната регулатива за променетиот режим на сообраќај со цел безбедно и непречено одвивање на сообраќајот.

Latest News

Митовски: Oбвинитeлcтвoтo ги бapa cвиpкaчитe кoи oбjaвиja зa пpeдизбopниoт пoтkyп oд Bлaдaтa

Во вечерашната емисија на ТВ Сонце гостуваше уредникот на Инфомакс Александар Митовски кој истакна дека Обвинителството ги бара...

More Articles Like This