УТРЕ ТРЕБА ДА СЕ ПОЈАВАТ СИТЕ: Миленко Неделковски ги повика сите кои „Инфомакс“ ги поддржувал утре да излезат на пpoтecт

Поврзано

А ова дека Албанците „пет пари не вредат“ нели спаѓа во 2 часа и 17 минути во кафаната?

А ова дека Албанците „пет пари не вредат“ нели спаѓа во 2 часа и 17 минути во кафаната? Како...

„Што да се очекува од еден квази инженер“: Отворено писмо од Орданоски до Манчевски

Посветено на Сyдија Бранко Орданоски, 19.07.1937 – 15.03.2019 ... Мој аманет до неговите внуки, Вивиен и Тифани Орданоски ......

(Видео) Зоран Заев избркан од пазар во Тетово

Зоран Заев денеска беше буквално беше избракан об пазар о Тетово. Тетовчани му порачаа дека нема да добие ниту...

И новинарот Миленко Неделковски на својот ФБ профил изрази поддршка за утрешниот протест на новинарите пред Основното Јавно обвинителсво кој ќе се одржи во 11 часот претпладне

Интересна коинциденција е (како Господ никој не е) што утре во Скопје ќе се одржи протест за слобода на говорот, а во исто време се акредитациите и почетокот на Конференцијата за слобода на говор во Вороњеж во Русија каде сум говорник и медијатор.
Секако, случајот со Митовски, но и случајот со Стоиљковиќ, случајот на Палчо и моите случаи ќе бидат кажани, образложени и ќе се најдат во финалниот документ од Конференцијата.
Инфомакс како медиум, а Митовски, Ивчева и Б. Стоиљковиќ поединечно, се единствените што ги следеа моите приведувања, полициски распити и судски рочишта.
За сите други, приведувањето на Миленко (баш како и на Палчо) беа со реченица “така му треба”.
Утре нема да можам да бидам во Скопје за поддршка, но сметам дека во Русија ќе завршам далеку поголема работа за интернационализација на фашистичката забрана на слободата на говорот во мојата татковина.
Но, сметам дека сите што со години ги цитира и промовира Инфомаксовци треба да се појават и да дадат поддршка на медиумот и уредништвото што толку многу ги превземаше, цитираше и промовираше. Треба да дојдат Ефтов, Геровски, Златев, С. Јакимовски, А. Николовски, Мицов и другите што кога никој не сакаше, Инфомакс ги објавуваше. – пишува Неделковски на својот ФБ профил.

Актуелно

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Мицкоски: Идејата едно општество за сита заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата

-Идејата да се презентира едно општество за сите заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата затоа што сфативме дека сите овие политички...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Делчево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан МИцкоски оствари средва со жителите на Делчево. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/872118453196327

Мицкоски: Главниот фундамент поради кој ќе коалицираме со албанска партија е да се почитуваат законите подеднакво секаде

„Со политичките партии на Албанците во Македонија ќе седнеме веднаш после изборите и ќе отвориме преговори, разговори и ќе договараме. Но да видиме најпрвин...

Повеќе вести