April 23, 2021, 12:53 pm

Утре ќе се одржи симулација на вакцинација во „Борис Трајковски“

Поврзано

Bo Скопје хocпитaлизиpaни 52 нoви пaциeнти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот....

На инфekтивнитe oддeлeниja вo зeмjaвa ce лekyвaaт 942 пaциeнти

Во изминатите 24 часа  во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 942 пациенти...

Уштe oвa фaлeшe..: Cyпepзapaзниoт индиcки вид кopoнaвиpyc пpиcтигнa вo Европа

Варијантата на Ковид-19, која е широко распространета во Индија, е откриена во Белгија кај група индиски студенти кои пристигнале...
- Advertisement -

Како ќе изгледа процесот на масовна имунизација во спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе дознаеме утре откако Министерството за здравство ќе спроведе симулација, пренесува „ТВ21“.

Симулацијата е закажана во 11 часот во спортскиот центар „Борис Трајковски“, на самото место каде што ќе се спроведува вакцинацијата.

На настанот ќе присуствува и министерот за здравство, Венко Филипче.

Latest News

Kpивичнa пpиjaвa пpoтив инcпeктop пopaди kpивичнo дeлo „пpимaњe пoткyп“

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против А.Р.(51) од Тетово, државен инспектор за животна средина, поради постоење основи на сомнение...

More Articles Like This