September 27, 2021, 10:44 am

Утрото облачно и мaгливо, попладне сончеви периоди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето претпладне ќе биде облачно, по котлините магливо, а попладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во крајните јужни делови ќе има услови за слаб дожд. Во западните делови ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 8 степени, а максималната ќе достигне од 16 до 22 степена.

Во Скопје претпладне времето ќе биде облачно и магливо, а попладне променливо облачно. Минималната температура ќе достигне до 7 степени, а максималната до 17 степени. (МИА)

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Coобpaќajнa нeзгoдa вo Гостивар: 20-годишник со aвтoмoбил yдpил во пapкиpaни вoзилa – двe лицa зaвpшиja вo бoлницa

СВР Тетово информира дека вчера во 23:20 часот е пријавено е дека на улица „Бањешница“ во Гостивар, патничко моторно...

More Articles Like This