Утpe бeз cтpyja дeлoви oд Аеродром

Поврзано

Извecтyвaњe oд ЈСП: Hoв вoзeн peд пoчнyвajќи oд yтpe – eвe штo тpeбa дa знaeтe

ЈСП информира дека од утре, среда (12.05.2021 година), јавниот превоз ќе сообраќа без временски ограничувања, а билетарниците и центрите...

Авто трки во Македонија, затворен за сообраќај регионалниот пат Кочани – Пониква

Денеска од 11:45 часот регионалниот пат Кочани – Пониква е затворен за сообраќај, поради одржување на „Авто трки“. Инаку, сообраќајот...

Во понеделник и вторник изменет сообраќаен рaжим во Скопје поради странска делегација

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека на 10 и 11.05.2021 (понеделник и вторник), поради официјална посета на...
- Advertisement -

Во текот на утрешниот ден од 9 до 15 часот, делови од општина Аеродром ќе останат без електрична енергија поради технички зафати.

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 13.04.2021 година (вторник), без електрична енергија ќе останат следните корисници:

Од 9 до 15 часот, корисниците од дел на ул. Анастас Митрев, делот кон железничката станица, ул.Петар Ацев делот кон железничката станица. (општина Аеродром).

Latest News

Пoчинaлe 17 лицa, peгиcтpиpaни 123 нoвoзaбoлeни лицa вo изминaтoтo дeнoнoќиe

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови...

More Articles Like This