September 28, 2021, 11:32 am

Утpe и зaдyтpe дeл oд cкoпjaни ќe ocтaнaт бeз cтpyja – еве каде ќе има тeхнички зaфaти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, ги известува граѓаните дека:

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат следните корисници:

на ден 21.07.2021 година (среда):

-од 07:30 до 09:30 часот, корисниците од дел од ТЦ Беверли Хилс. (Општина Центар)

– на ден 22.07.2021 година (четврток):

-од 04:00 до 05:30 часот, корисниците од нас. Шуто Оризари, (Општина Шуто Оризари), нас. Топаана, нас. Чаир и нас. Топаанско Поле, (Општина Чаир) како и нас. Скопје-Север, Бутел 1, Бутел 2, Расадник, нас.Кучевишка Бара, нас. Визбегово и Индустриска зона – Визбегово. (Општина Бутел)

-од 07:45 до 09:15 часот, корисниците од ул. Петар Манџуков од бр. 50 до бр. 280. (Општина Бутел)

-од 08:00 до 15:00 часот, корисниците од дел од ул. Хусеин Бајрам  и  ул. 165 во нас. Крњево. (Општина Центар)

-од 08:10 до 14:30 часот, корисниците од селата: Паничари, Ласкарци, Буковиќ и Раовиќ. (Општина Сарај)

Latest News

Фejcбyк-cтpaнaтa нa албанскиот пpeмиep Paма блoкиpaнa зa време на пpeнocот oд пpeчeкот нa Фoн дер Лajен

Фејсбук-страната на албанскиот премиер Еди Рама денеска е блокирана, откако во Тирана пристигна претседателката на Европската комисија, Урсула фон...

More Articles Like This